BOA masaż urządzeniem LYMPHASLIM BTL

Jest to klinicznie udowodniona metoda terapeutyczna, która przynosi natychmiastowe i widoczne efekty, usprawnia krążenie limfy likwidując istniejące obrzęki i przeciwdziała ich powstawaniu. Specjalne aplikatory z systemem zachodzących na siebie komór naprzemiennie napełniając się powietrzem zapewniają delikatny masaż̇ uciskowy.

Masaż gorącymi kamieniami

autor Engin Akyurt

Masaż gorącymi kamieniami jest to rodzaj masażu relaksacyjnego wykonywanego za pomocą kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego.

Zabieg jest w szczególności zalecany osobą przemęczonym, zestresowanym lub z dolegliwościami reumatycznymi i bólami stawowymi. Ze względu na działanie odprężająco-relaksacyjne idealnie nadaje się dla pacjentów o podwyższonym napięciu mięśniowym – terapia likwiduje napięcie, redukuje bóle mięśniowe, a także głęboko rozgrzewa organizm.

Masaż działa pozytywnie na krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, poprawia odżywienie skóry zwiększając jej elastyczność i ujędrnienie.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to zabieg relaksacyjno-leczniczy z wykorzystaniem tzw. bańki chińskiej, która jest jedną z odmian bańki zimnej, inaczej nazywanej bańką próżniową.

Bańki tworzy się ze specjalnego tworzywa (silikonu) lub gumy, są one okrągłe i posiadają zaokrąglone brzegi, za pomocą, których z łatwością zasysana jest skóra. Bańki Chińskie wywodzą się z tradycyjnej medycyny Chińskiej – stąd właśnie wzięła się ich nazwa. Stosowanie baniek usuwa obumarły naskórek, poprawia przemianę materii oraz czynności wydalnicze gruczołów łojowych i potowych, a także uelastycznia i wygładza skórę.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny ma na celu zmniejszenie napięcia fizycznego i psychicznego.

Polecany jest osobą zestresowanym, potrzebującym odprężenia i chwilowej ucieczki od problemów dnia codziennego. Terapia wykonywana jest za pomocą olejków eterycznych przy muzyce relaksacyjnej.

Masaż przyspiesza krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśni, poprawia odżywienie skóry, przyspiesza metabolizm. Najczęściej terapeuta stosuje technikę głaskania oraz ugniatania, a także inne metody oddziaływania na tkanki.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich wykonywany jest przez terapeutę w wolnym tempie, bez użycia środka poślizgowego. W zależności od potrzeb może być to masaż skupiający się na tkankach położonych powierzchownie lub głęboko.

Masaż umożliwia rozluźnienie tkanki, likwiduje napięcie w układzie mięśniowo-powięziowym, przyspiesza krążenie krwi, zwiększa odżywienie tkanek.

Podczas masażu pacjent nie powinien odczuwać bólu. Nacisk dostosowywany jest do pacjenta, aby odczuwał przyjemne rozluźnienie. Zazwyczaj stosuje się nacisk skośny, który umożliwia rozciąganie tkanki zwiększając jej ruchomość.

Masaż mięśniowo-powięziowy

Masaż mięśniowo-powięziowy uznawany jest za jedną z najnowocześniejszych koncepcji terapii schorzeń narządu ruchu.

Powięź to cienka błona oplatająca całe ciało. Zbudowana jest z tkanki łącznej, nadaje kształt oraz organizuje przestrzeń wewnątrz ciała. Wyróżnia się dwa rodzaje powięzi: powierzchowną, leżącą pod skóra oraz głęboką – okrywająca i chroniącą m.in. mięśnie, więzadła, kości, narządy i organy wewnętrzne.

Mięśnie i powięź działają nierozłącznie, umożliwiają poruszanie się, utrzymanie prawidłowej postawy.Nieprawidłowości, ból, dyskomfort, stany zapalne pojawiające się w jednym obszarze ciała mają wpływ na napięcie powięzi w innym miejscu.

Masaż mięśniowo-powięziowy koncentruje się na eliminacji przyczyn dolegliwości. Działa przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśni i powięzi, przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwiększa odżywienie i przyspiesza regenerację tkanek.

Masaż leczniczy – klasyczny

Masaż leczniczy polega na zastosowaniu klasycznych technik masażu w odpowiedniej kolejności.

Wyróżnia się sześć podstawowych technik: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibracja. Każda technika ma inny wpływ na tkankę, jej działanie zależy także od siły nacisku oraz tempa wykonywania masażu. Masaż może być całkowity lub częściowy np. masaż kończyny górnej.

Pokaż menu

Zadaj pytanie

  Umów wizytę

  Wyślij wiadomość

  Prosimy o informację o preferowanych terminach

   Menu

   Godziny otwarcia

   Lokalizacja

   ul. L. Waryńskiego 2C
   80-433 Gdańsk

   Pokaż na mapie

   Wyszukiwanie