BOA masaż limfatyczny LYMPHASLIM

Pacjent męski w trakcie terapii limfatycznej na nogi z użyciem BOA Lymphaslim.

Masaże limfatyczne odgrywają kluczową rolę w zdrowiu i efektywnym krążeniu limfy. Dzięki nim osoby regularnie korzystające z drenażu kończyn zyskują ochronę przed zastojem żylnym i problemami krążeniowymi.

Masaż limfatyczny BOA to klinicznie udowodniona metoda, która przynosi natychmiastowe i widoczne efekty. Usprawnia krążenie limfy, eliminując obrzęki i zapobiegając ich powstawaniu. Specjalne mankiety z systemem naprzemiennie napełniających się powietrzem oferują delikatny masaż uciskowy.
Ta innowacyjna terapia nie tylko poprawia kondycję, ale także działa kosmetycznie, modelując sylwetkę i redukując cellulit. Osoby z uczuciem ciężkości nóg oraz żylakami mogą liczyć na ulgę.

Masaż bańką chińską

Osoba poddawana masażowi bańką chińską na plecach, który poprawia krążenie i redukuje napięcie mięśniowe.

Masaż bańką chińską to zabieg relaksacyjno-leczniczy z wykorzystaniem tzw. bańki chińskiej. Bańka chińska jest jedną z odmian bańki zimnej, inaczej nazywanej bańką próżniową.

Bańki tworzy się ze specjalnego tworzywa (silikonu) lub gumy. Są one okrągłe i posiadają zaokrąglone brzegi, za pomocą, których z łatwością zasysana jest skóra. Bańki Chińskie wywodzą się z tradycyjnej medycyny Chińskiej – stąd właśnie wzięła się ich nazwa. Stosowanie baniek jest efektywne na usuwanie obumarłego naskórka oraz na poprawę przemiany materii. Ma także wpływ na wydalnicze gruczołów łojowych i potowych, a także uelastycznia i wygładza skórę.

Masaż tkanek głębokich

Osoba otrzymująca masaż tkanek głębokich na plecach, relaksując się podczas terapii, która łagodzi napięcia mięśniowe i poprawia krążenie krwi.

Masaż tkanek głębokich wykonuje terapeuta w wolnym tempie, bez użycia środka poślizgowego. Może skupiać się na tkankach powierzchownych lub głębokich, w zależności od potrzeb.

Taki masaż rozluźnia tkanki i likwiduje napięcia w układzie mięśniowo-powięziowym. Przyspiesza krążenie krwi i zwiększa odżywienie tkanek.

Podczas masażu pacjent nie powinien odczuwać bólu. Terapeuta dostosowuje nacisk, by zapewnić przyjemne rozluźnienie. Zazwyczaj stosuje się nacisk skośny, co pozwala na rozciąganie tkanki i zwiększa jej ruchomość.

Masaż mięśniowo-powięziowy

Terapeuta wykonujący terapie manualną pleców i łopatek u pacjenta leżącego na boku, skupiający się na rozluźnieniu mięśni i poprawie zakresu ruchu.

Masaż mięśniowo-powięziowy jest to jeden z najnowocześniejszych koncepcji terapii schorzeń narządu ruchu.

Powięź to cienka błona oplatająca całe ciało. Zbudowana jest z tkanki łącznej, nadaje kształt oraz organizuje przestrzeń wewnątrz ciała. Wyróżnia się dwa rodzaje powięzi: powierzchowną, leżącą pod skóra oraz głęboką – okrywająca i chroniącą m.in. mięśnie, więzadła, kości, narządy i organy wewnętrzne.

Mięśnie i powięź działają nierozłącznie. Umożliwiają poruszanie się oraz utrzymanie prawidłowej postawy. Nieprawidłowości, ból, dyskomfort, stany zapalne pojawiające się w jednym obszarze ciała mają wpływ na napięcie powięzi w innym miejscu.

Masaż mięśniowo-powięziowy koncentruje się na eliminacji przyczyn dolegliwości. Działa przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśni i powięzi, przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwiększa odżywienie i przyspiesza regenerację tkanek.

Masaż leczniczy – klasyczny

Masaż leczniczy polega na zastosowaniu klasycznych technik masażu w odpowiedniej kolejności.

Wyróżnia się sześć podstawowych technik: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie, wibracja. Każda technika ma inny wpływ na tkankę, jej działanie zależy także od siły nacisku oraz tempa wykonywania masażu. Masaż może być całkowity lub częściowy np. masaż kończyny górnej.

Pokaż menu

Zadaj pytanie

    Umów wizytę

    Wyślij wiadomość

    Prosimy o informację o preferowanych terminach

      Menu

      Godziny otwarcia

      Lokalizacja

      ul. L. Waryńskiego 2C
      80-433 Gdańsk

      Pokaż na mapie

      Wyszukiwanie