Lampa Sollux

Blondynka korzystająca z lampy Sollux umieszczonej na plecach, która emituje promienie podczerwone i widzialne, wspomagając terapię i regenerację tkanek

Lampa sollux emituje promienie podczerwone oraz widzialne.

Podczas zabiegu wykorzystuje się dodatkowe filtry. Filtry zmieniają widmo promieniowania, co ma wpływ na zdolność wnikania promieni w głąb tkanek.

Filtr niebieski zmniejsza głębokość wnikania promieni, przepuszcza światło niebieskie widzialne i część podczerwonego wykazując działanie przeciwbólowe.

Filtr czerwony przepuszcza światło widzialne czerwone i część promieniowania podczerwonego warunkując zwiększone ukrwienie, rozluźnienie i rozgrzanie tkanek wykazując działanie przeciwzapalne.

Zabieg ten zawsze należy stosować w celu przygotowania tkanek przed zabiegami z elektroterapii.

Prądy Kotza

Prądy Kotza, znane jako “stymulacja rosyjska,” to prądy średniej częstotliwości w zakresie 2 000-10 000 Hz. Modulują się one małą częstotliwością. Stosujemy je do stymulacji zdrowych mięśni. Pomagają w poprawie wyników sportowych i wspierają rehabilitację pourazową.

Elektrostymulacja

Ręka podłączona do elektrod podczas zabiegu elektrostymulacji, wspierającego skurcz mięśni i regenerację.

Istotą elektrostymulacji jest pobudzenie mięśni do skurczu za pomocą prądu elektrycznego.

Zadaniem zabiegu jest utrzymanie zdolności odnerwionego mięśnia do skurczu oraz zapobieganie zanikom mięśniowym. Dodatkowo zabieg pomaga w zapobieganiu wtórnym następstwom braku ruchu – zaburzeniom krążenia, uszkodzeniom skóry. Przywraca także siły i wspiera rozbudowę masy mięśniowej.

Prąd Traberta

Kobieta poddawana zabiegowi diadynamik lub interdyn, z plastrami na karku podczas jonoforezy.

Prąd Traberta to jednobiegunowy prąd o impulsie prostokątnym. Czas trwania impulsu wynosi 2ms, a czas przerwy między impulsami – 5 ms.

Prąd Traberta wykazuje silne działanie przeciwbólowe. Drżenie mięśni wywoływane przez przepływ prądu zmniejsza napięcie, co potęguje efekt przeciwbólowy.

Prądy TENS

Fizjoterapeuta stosuje prądy TENS do elektrostymulacji nogi u młodej kobiety podczas terapii fizycznej. Badanie medyczne w centrum fizjoterapii.

Prądy TENS to inaczej przezskórna elektryczna stymulacja nerwów czuciowych. Prądy TENS stosuje się głównie w terapii przeciwbólowej.

Ich działanie polega na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu. Terapia nie prowadzi jednak do wyleczenia przyczyny występowania bolesności, a jedynie do złagodzenia objawów.

Interdyn

Kobieta poddawana zabiegowi diadynamik lub interdyn, z plastrami na karku podczas jonoforezy.

Interdyn, czyli prądy interferencyjne, znalazły zastosowanie w terapii wielu chorób oraz  w leczeniu bólu. Ich działanie polega na poprawie trofiki tkanek, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, stymulacji naczyniowo-ruchowej, wydzielaniu endorfin i rozszerzaniu naczyń krwionośnych.

Diadynamik

Kobieta poddawana zabiegowi diadynamik lub interdyn, z plastrami na karku podczas jonoforezy.

Co to jest diadynamik? Prądy diadynamiczne należą do grupy prądów małej częstotliwości (0-1000 Hz). Składają się z serii powtarzalnych impulsów wywołujących określone reakcje mięśni i nerwów.

Działają przeciwbólowo, zwiększają ukrwienie, poprawiają trofikę mięśni. Prądy impulsowe są wynikiem odpowiednio przerywanego prądu stałego.

Jonofereza

Kobieta poddawana zabiegowi diadynamik lub interdyn, z plastrami na karku podczas jonoforezy.

Jonoforeza polega na wprowadzeniu leku przez nieuszkodzoną skórę za pomocą prądu stałego.

Zaletą zabiegu jest miejscowe działanie zastosowanego leku, bez jednoczesnego obciążania układu pokarmowego i wątroby. Do jonoforezy wykorzystujemy wyłącznie leki, które podlegają dysocjacji elektrolitycznej. Oznacza to rozpad substancji czynnej leku na jony – o ładunku dodatnim, kationy i ujemnym, aniony – pod wpływem przyłożonego prądu elektrycznego. Następnie zabieg transportuje jony przez skórę do tkanek głębiej położonych wraz z prądem elektrycznym.

Pokaż menu

Zadaj pytanie

    Menu

    Godziny otwarcia

    Lokalizacja

    ul. L. Waryńskiego 2C
    80-433 Gdańsk

    Pokaż na mapie

    Wyszukiwanie